Plánujete si několikaměsíční cestu po Asii a nechcete sebou tahat velké zavazadlo? To je velmi rozumné, zvláště pokud by vaše cesta měla být spíše dobrodružná a objevující. Slevte ze svých požadavků a sbalte si do příručního zavazadla. Zvládne to každý!

Co sebou?

Základem je vaše příruční zavazadlo, které by mělo splňovat požadavky aerolinek, s kterými budete cestovat. Většinou se jedná o trochu větší batůžek. Myslete především na všechny potřebné cestování dokumenty, pas, občanský průkaz a vytištěnou kartičku týkající se pojištění v zahraničí. Doporučujeme dvě menší peněženky, do kterých si důležité doklady a vyměněné peníze rozdělíte. Nutné je si sbalit základní oblečení. Do asijských zemí, pokud jedete v období, kdy vás čeká velké teplo, balte plavky, tílka, kraťasy, legíny, spodní prádlo, slabou bundu a větší šátek, s kterým si můžete zakrýt ramena či z něj vyrobit sukni. Myslete také na to, že i když si sbalíte pět tílek, nakonec zde budete nosit jen dvě a spoustu věcí si můžete zakoupit přímo na místě. Balte si tedy jen to nejpotřebnější.

Co nezapomenout?

Nezapomeňte si však sbalit dostatek léků, tvz. krabičku první pomoci, kde nesmí chybět dezinfekce, náplast, obvaz a základní léky (na bolest, zažívací obtíže, nachlazení). Co se týká hygienických potřeb, ženám se jistě bude hodit menstruační kalíšek, jinak sáhněte raději po tuhém mýdle a šamponů. Nezaberou příliš místa a nebudou nežádoucí tekutinou navíc. Nezapomeňte si však sbalit kvalitní repelent či ořechový olej. Z obuvi je vhodné zvolit sandále, které větrají a unosíte je nejvíce.

Co nechat doma?

Doma určitě nechte nadbytečné množství oblečení, šminek, kosmetických přípravků a dalších zbytečností, které při cestování nakonec stejně nevyužijete. Vydejte se na cestu za dobrodružstvím bez zbytečností, nakonec si vše potřebné můžete koupit na místě nebo být šťastní s tím, co máte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup