O Filipínách se zatím v českých končinách příliš nemluví. Mnoho turistů vyráží směr Thajsko, Vietnam či Malajsie, jelikož se jedná o turisticky velmi oblíbené destinace. Filipíny vám však nabízí mnohem více, například v podobě krásných pláží a ostrovů. Objevte i další důvody, proč navštívit Filipíny. 

Jedinečné pláže a ostrovy

Prvním důvodem, který je potřeba zmínit, jsou určitě nádherné pláže a jedinečné ostrovy. Ty patří mezi nejkrásnější na světě. Za návštěvu jistě stojí White beach na Boracay, která patří mezi 5 nejkrásnějších pláží světa. Dohromady Filipíny přes 7000 ostrovů, nemusíte se tedy bát, že byste na některém z nich nenarazili na jedinečnou atmosféru a klid. Klidně si můžete najít ostrov, který bude vyhovovat právě vám.

Okolní příroda

Na Filipínách vás okouzlí zdejší fauna a flóra. Filipíny jsou totiž domovem rozmanitých druhů rostlin, ptáků, savců atd. Čeká zde na vás přes 200 druhů savců, 600 druhů ptáků a více než 300 druhů plazů a obojživelníku. Vidět zde můžete velrybího žraloka, ale i jednu z nejmenších ryb světa. Navštívit musíte čokoládové kopce na Boholu, rýžové terasy či nejdelší podzemní řeku nacházející se na Palawanu. Nachází se zde také 37 sopek, na které si můžete vyšlápnout. Čeká zde na vás však i řada jeskyní, vodopádů a jezer. Dobrodružné duše se zde prostě nudit nebudou.

Něco dobrého?

Na Filipínách vás čeká nejen relaxace na plážích, celoročně teplé tropické počasí, ale také skvělé jídlo. Právě na Filipínách si totiž můžete dopřát pokrmy, které nikde jinde neochutnáte. Viděli jste někdy filipínskou restauraci ve vašem okolí. Tradičním jídlem je například Lechon, Adobo, Pancin či jídlo od místních. V pokrmech nechybí čerstvé ryby, zajímavé druhy ovoce a zajímavé kombinace koření. Vydejte se proto na Filipíny i vy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup