Malta je ostrovem ve Středozemním moři a zajímavé je, že je nejmenší členskou zemí EU. Malta vyniká nejen krásnou přírodou a plážemi, ale i bohatou historií, jelikož v průběhu dějin byla ovládána Féničany, Kartágem, Římem, Byzantskou říší, Francouzi a Spojeným královstvím. Objevte i vy kouzlo tohoto ostrůvku. 

Valetta

Hlavním městem Malty je Valetta, která se nachází na východním pobřeží ostrova. Navštívit zde můžete pevnost ze 16. století, kostel Panny Marie Vítězné a mnoho dalších památek, které jsou zapsány na Světovém seznamu UNESCO. Okouzlí vás i úzké uličky s mnoha kavárnami a krámky.

Azurové okno

Na Maltě uvidíte i azurové okno, a to nad nebo pod vodou. Jedná se o zřícený skalní útvar, který nabízí jedinečný zážitek potápěčům. Jeho hloubka sahá od pěti do dvaapadesáti metrů.

Relax v modré laguně

Krásná příroda a moře vás okouzlí na Maltě. Čeká zde na vás modrá laguna, a to na ostrově Comina, která jistě stojí za návštěvu. Pokud sem vyrazíte mimo sezónu můžete si užít toto místo bez záplavy turistů.

Zvláštní vesnička

Na Maltě můžete navštívit i trochu zvláštní vesnici, která zde vznikla při natáčení Pepka námořníka. Vesnice zde zůstala a stala se cílem mnoha turistů, jelikož vypadá opravdu zvláštně. Vidět zde můžete domečky, hrát minigolf či se sklouznout do moře po jedné z místních skluzavek.

Ochutnejte Maltu

Typickým maltským pokrmem je divoký králík, tzv. fenek. Existují zde dokonce slavnosti, fenkaty, při kterých se králík připravuje na stovky různých způsobů, klasicky však na víně a česneku. Z Malty si můžete přivézt také velmi chutný med, džem, olivový olej či sirupy. Přivezte si také kus Malty domů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup