Řecko vás na první pohled okouzlí, a to nejen na pevnině, ale především, pokud navštívíte jeden či více z řeckých ostrovů. Na které se určitě stojí za to vydat?

Rozmanitá nabídka ostrovů

Pravdou je, že navštívit všechny řecké ostrovy by vám dalo pěkně zabrat. Kromě pevniny či poloostrovů můžete v Řecku navštívit i mnoho ostrovů, kterých je dohromady něco přes 6000, obydlených je jich 1200. Stojí za to si však několik ostrovů vybrat a užít si jejich nádherných pláží, tyrkysového moře, starověkých památek, ale i hor a přírody. Jaké ostrovy však opravdu stojí za to navštívit alespoň jednou za život.

Krásné Santorini

Turistický ruch na Santorini se začíná stále více rozvíjet a hlavním důvodem je především jeho jedinečná krása. Typická bílá architektura, modré kulaté stříšky, vysoké útesy a příjemná atmosféra. Jelikož je tento ostrov sopečného původu, čekají zde na vás pláže se zlatavým pískem, ale také jedinečně vyhlížející pláže s pískem černým. Ostrov Santorini by na vašem seznamu navštívených řeckých ostrovů jistě chybět neměl.

Kefalonie

Méně známý řecký ostrov Kefalonie je šestým největším ostrovem Řecka a můžeme říci, že patří mezi nejrozmanitější. Kefalonie vás přesvědčí svými nádhernými plážemi, objevovat můžete divoká jezera a obdivovat nádherné hory. Za odměnu si večer dopřejete vynikající tzatziky, jehněčí maso či misku oliv s hummusem v místní taverně. Kefalonie je oproti Santorini barvitější a živější.

Zakynthos

Chybět na seznamu by vám neměl ani ostrov Zakynthos, který se pyšní překrásnými plážemi. Tou nejznámější a nejkrásnější je bezesporu pláž Navagio, na kterou se sjíždí turisté z celého světa. Poznáte ji jednoduše, nachází se na ní pašerácká loď, která zde ztroskotala v roce 1981.

Island Greece Sea Zakynthos Shipwreck Ship

O dalších ostrov, které bystě měli navštívit, se dozvíte v následujícím článku. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup