Chcete si užívat života, cestovat, ale také úspěšně dokončit školu? Podívejte se na pět tipů, s kterými zvládnete jak studium, tak i cestování a zábavu.

Úplně všichni máme stejné množství času a je jen na nás, jak se ho naučíme využívat. Stihnout se dá spoustu věcí, jen se musí vědět, jak na to. Jaké tajemství stojí za lidmi, kteří umí čas dokonale využít? To vše se dozvíte v následujícím článku.

1.  Zvládněte time management

Klíčem úspěšného time managementu je určení priorit a rozdělení času podle jejich důležitosti. Jeden z modelů například dělí čas na kvadranty. První kvadrant obsahuje činnosti, které jsou důležité a naléhavé, druhý méně důležité a zbývající dva méně důležité a ty, které vůbec nespěchají.

2.  Diář a to-do listy

Asi nejlepším řešením jak získat čas, je vytvořit si jasný přehled o tom, co vás čeká. Vezměte si tužku a papír a vše si krok za krokem sepište.

3.  Vypracování vysokoškolských prací

Spoustu času ztratíte psaním závěrečných prací. Dlouhé hodiny otravného přemýšlení nad něčím, co vás ve skutečnosti ani nemusí bavit. Vy můžete využít, stejně jako řada dalších studentů, možnost anonymního vypracování bakalářské práce, případně vypracování diplomových prací na zakázku. Čas který ušetříte poté můžete věnovat něčemu, co vás opravdu naplňuje.

4.  Zatočte s prokrastinací

Důvodem pro odsouvání práce nebo důležitých úkolů nemusí být vždy jen lenost. Prokrastinace je spíše nemocí, než pouhou leností a o to horší je se jí zbavit. Chorobné odkládání úkolů totiž může narušit kariéru i vztahy, nebo vést k syndromu vyhoření a chronickému stresu.

5.  Naučte se říkat ne!

Naučit se říkat ne je v životě důležité, protože vše prostě stihnout nelze. Cílem je, abyste dělali to, co chcete dělat a ne to, co po vás chtějí ostatní. A věřte tomu že to co chcete vy, je to hlavní.