Rádi byste navštívili africký kontinent, ale nevíte, která země je pro vás to pravé? Zaleťte si právě do Maroka, kde se potkává západní kultura s Orientem, ochutnáte skvělé jídlo a budete si užívat západů slunce nad pouštními dunami. Maroko je země tisíce barev. 

Rozmanité Maroko

Maroko má bohatou historii, rozmanitou kulturu i geografické zázemí. Rozmanitost se zde promítá v pokrmech, jazycích, oblékání i přírodě. V Maroku se můžete vykoupat v oceánu, druhý den stoupat směrem k nejvyšší hoře severní Afriky a třetí den si dopřát jízdu na velbloudech na poušti Sahara. Jste pořád v té samé zemi? Ano, v Maroku. Najdete zde i moderní nákupní centra, krásné restaurace a kavárny, podobně jako v Evropě. Maroko je vyspělou moderní zemí, které však nechybí krásné stopy historie. Narazíte zde na prastaré mediny, královské paláce a poznáte, jak se v Maroku žije.

Exotika všude kolem vás

Maroko na vás dýchne vůní zeleného čaje, jedinečných sladkostí, které obsahují růžovou vodu, koření a barev. Nemůžete být na pochybách, že jste v exotické destinaci. Vůně a chuť Orientu se projevuje také v jídle. V marockých pokrmech nečekejte výraznou pikantnost, ale zajímavé kombinace chutí, které podtrhuje exotické koření. Marocká kuchyně je celkem lehká a základ tvoří zelenina, kuskus a vařené maso. Tradičním jídlem je tajin. V hliněném hrnci je po několik hodin dušena zelenina s hovězím či kuřecím masem.

Nádherné památky

Maroko vás bezesporu okouzlí svou architekturou a památkami. Zde se setkáte s typickou orientální maurskou architekturou, ve kterém jsou zde vystavěny domy, náboženské budovy a paláce. Navštívit byste měli také kasby, původní opevnění, které se nachází v menších městech. Jsou často obklopeny také palmériemi a vzniká zde opravdu jedinečná atmosféra. Nezapomeňte si v Maroku nakoupit také suvenýry, které vám tuto jedinečnou zem připomenu, patří mezi ně koření, vonné esence z růží či arganový olej.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup