Navštívili jste již Paříž, Milán, Londýn a přemýšlíte o další metropoli, kterou by stálo za to vidět? A přemýšleli jste již o Portu či o Lisabonu? Město vína, které leží na severu Portugalska se proslavilo svou dokonalou architekturou a příjemnou atmosférou. Porto je turisticky oblíbené, ale pokud do něj vyrazíte mimo sezónu, zamilujete se na první pohled. 

Město vína

V Portu si můžete vychutnávat sklenku portského vína snad v každé kavárně. Navštívit však můžete i vinné sklepy, kde portské víno dozrává. Zde stojí za to zaplatit si prohlídku spolu s ochutnávkou, která zahrnuje většinou od 2-6 skleniček ochutnávaných vín. Pozor však na to, jak jste zvyklí na příjem alkoholu. Portské víno je mnohem silnější než víno klasické a i dvě skleničky portského vás mohou pěkně unavit.

Nádherná architektura

Porto vás na první pohled okouzlí svou architekturou. Vypadá to zde, jako kdyby se tu zastavil čas někdy před sto lety. Staré nádraží, honosné budovy, Porto je pro obdivovatele architektury jako stvořené. Určitě si všimněte také klasických azulejos, které zde můžete vidět v původní modré formě jako součást větším kachličkových obrazů či jejich „modernější“ plastické verze.

Co dobrého k jídlu?

Když už si dáte pár skleniček portského, potřebujete to nutně něčím zajíst. V Portu musíte ochutnat klasický pokrm, francesinhu, která se skládá z domácích klobásek, plátku vepřového, šunky, to vše mezi toustovým chlebem, navrchu rozteklý sýr a volské oko, to vše zalité pivní pikantní omáčkou podávané s hranolky. Do tohoto jídla se zamilujete, opravdu, i když ne na první pohled, ale na první ochutnání. Zapomenout nesmíme ani na pastel de nada, které jsou proslavené po celém Portugalsku, spolu se šálkem černé kávy, ideální.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup