Když se řekne slovo „Beskydy“, většina z nás si vybaví chráněnou krajinnou oblast nacházející se v České republice, ale kde přesně – to většina z nás netuší. Pojďme si tedy o Beskydech něco říct, vždyť je to nejvyhledávanější chráněná oblast v České republice! Konkrétně ji najdeme ve východním koutu České republiky, ovšem nezasahuje jenom do České republiky, ale i do zahraničí.

Do Beskyd se v posledních letech nesjíždějí jenom Češi, ale taky i nadšenci turistiky pocházející z jiných koutů světa. Nejčastěji se zde můžeme setkat se Slováky nebo s Poláky. Beskydy jsou navštěvovány po celý rok, velkou návštěvnost chráněná krajinná oblast zaznamenává hlavně tehdy, kdy se zde koná nějaká sportovní, kulturní nebo turistická akce.

Co lidi do Beskyd láká?

Turistických cílů je mnoho. Člověk těžko vyjmenuje jeden. Mezi nejatraktivnější turistické cíle patří Lysá hora, která je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd, dále taky Satinské vodopády, jež se označují za poklad Beskyd, populární je i zdejší Beskydský pivovárek či Medvědí skála, k níž vede mnoho dobrodružných stezek.

Kdy je nejlepší Beskydy navštívit?

Do Beskyd se jezdí po celý rok, protože během každého ročního období mají co nabídnout. Pokud byste chtěli vyjít především Lysou horu, doporučujeme ji navštívit během jara či léta, protože se vám nabízí mnoho možností, jak zdolat tento vrchol. Můžete ho vyjít pěšky, ale samozřejmě ho můžete zdolat i na kole. V zimě při přejícím počasí se můžete dostat na Lysou horu i na běžkách.

Kde se ubytovat?

Co se týče ubytování, doporučujeme rekreační centrum Sepetná, které nabízí mnoho možností ubytování. K dispozici jsou bungalovy, chata, penzion či hotel. Kromě toho se zde skvěle najíte a při nepřízni počasí i zabavíte. Půjčit si zde můžete kola, elektrokola nebo koloběžky. Navíc je toto místo v srdci Beskydy vyhledávané i u firem, které zde pořádají různé firemní večírky, školení a konference.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup