Láká vás vůně dálek, světově proslulé památky historie, kulturní akce i síla poutních míst? Rozhodněte se pro dovolenou v Římě. Metropole, jíž se přezdívá Věčné město, leží v oblasti Lazio v provincii Roma. Řím naleznete na řece Tibeře, pouhých 27 kilometrů od Středozemního moře. Je největším i nejlidnatějším městem Itálie a zároveň klíčovým uzlem hospodářství, ekonomiky, umění i kultury.

Itálie vás vřele uvítá

Snad každé malé dítě ví, že je Řím jedním z nejstarších měst světa, založené 753 př. n. l. Jeho drahokamy architektury jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Řím je sídlem čtyř státních, 16 soukromých a 7 papežských univerzit. Na jeho území se rozkládá samostatný stát Vatikán, což je sídlo papeže i hlavy katolické církve. Krajina, kde se město nachází, se jmenuje Campagna di Roma. Z pohledu historie se rozléhalo na sedmi pahorcích, Kapitol, Aventin, Palatin, Caelius, Kvirinál, Viminál a Esquilin.

Historie na dosah ruky

Fontána di Trevi ŘímPřeslavný Řím je mimořádným nalezištěm antických perel. Nejslavnější památky jsou Koloseum, Forum Romanum, Andělský hrad, Pantheon, bazilika Panny Marie Sněžné, bazilika sv. Petra i Sixtinská kaple ve Vatikánu, náměstí Piazza Navona, Španělské schody a samozřejmě fontána di Trevi. Zajímavé období antiky připomíná Koloseum, Pantheon, Trajánův sloup, Piazza Navona, kostely, chrámy i fontány.

 

Tajemný Řím vás uhrane

Vatikán ŘímPokud máte v lásce magii a tajemno, vydejte se do katakomb v Římě, kterých je pod ulicemi města na 40, a pocházejí ze středověku. Určitě vás bude zajímat, že mnohé z nich byly objeveny během několika desetiletí. Nezapomeňte navštívit nejatraktivnější z nich, San Callisto. Mnozí turisté si zamilují obrazovou galerii Borghese, Museo Nazionale di Castel Sant´Angelo, tiberský ostrov Isola Tiberina, kavárnu Casa del cafe u Pantheonu i Caffé Greco, kavárnu zbožňovanou Wagnerem, Goethem i Lisztem. Pakliže se vydáte na dovolenou do Říma a jeho okolí, těšte se na bohaté kulturní vyžití, noční prohlídky cenných magnetů architektury i romantiku dob dávno minulých leč nezapomenutých.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup