Kdo by odolal unikátní dovolené v Dubrovníku, který se nachází v divukrásném Chorvatsku? Přístavní město leží v Dalmácii přímo na úpatí vápencového pohoří. Metropole je protkána jedinečnými magnety architektury zapsanými na seznam světového dědictví UNESCO. Perla Jadranu nabízí nejen kulturní, sportovní a poznávací vyžití. Turisty z celého světa je vyhledávána především kvůli božským písečným plážím a vodním aktivitám.

Perla Jadranu ohromí všechny generace

Dubrovník Hra o trůnyZa zmínku stojí překrásné stavby všech architektonických stylů. V roce 1667 byl Dubrovník takřka zničen silným zemětřesením, padly cenné klenoty města, románská katedrála, gotické a renesanční paláce a kostely. V roce 1979 byla metropole zapsána na UNESCO. Nadšené milovníky historie osloví malebné dubrovnické uličky i majestátné hradby, jež byly inspirací pro atraktivní seriál Hra o trůny. Pokud vyrazíte do metropole mezi 10. červencem až 25. srpnem, můžete se těšit na Dubrovnické letní hry, festival hudebních a divadelních vystoupení. Mimo této nejslavnější akce lze navštívit muzea, galerie, operní a taneční večery, noční bary, kavárny, diskotéky či sportovní klání.

Lenošení na pláži nemá jedinou chybičku

Turisté si zamilovali Dubrovník pro jeho letní i zimní přímořské lázně, bujnou vegetaci v čele s parky i zahradami. Nelze opominout dokonalé podmínky ke koupání a vodním sportům, jako jsou windsurfing, jachting, potápění, jízda na vodních lyžích a skútru. Nádherné pláže najdete na poloostrově Lapad v zátoce Sumratin, zde je městské koupaliště s hrubým pískem a betonovými plochami k opalování. Lenošení na koupališti Banje ohromí hrubším pískem a oblázky. Poblíž kláštera Sveti Jakov leží stejnojmenná úchvatná pláž. Určitě nepohrdnete plážemi kolem hotelů Valamar, které jsou označeny Modrou vlajkou. Romantiku nabízí koupání u skalnatého ostrůvku Danče. Ať už vyrazíte do Dubrovníku v létě či v zimě, nikdy se nezklamete. Ubytování v soukromí, luxusní hotel anebo apartmán u moře vám budou příjemným útočištěm.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup