Možností, kde letošní rok prožít dovolenou, příliš mnoho nebude. To však neznamená, že nemůžete prožít opravdu krásnou a pohodou dovolenou u moře. Právě Chorvatsko se totiž pravděpodobně stane jednou ze zemí zalíbenou, do které budete moci v létě vyrazit na dovolenou.

Makarská riviéra

Tato riviéra patří mezi nejoblíbenější letoviska Střední Dalmácie. Důvodem je také to, že zde najdete více než 60 kilometrů dlouhých oblázkových pláží, ale také krásně čisté moře, zelené pásy borovic a ideální místa pro rodinnou dovolenou. Narazíte zde totiž na řadu rodinných apartmánů, ale i dostatek menších vil, které nabízí dostatek soukromí.

Riviéra Crikvenica

Hledáte-li klidnější místo na strávení letní dovolené, které nebude zavaleno turisty, vydejte se na Crikvenickou riviéru. Ta se nachází přibližně 40 km od města Rijeka. Těšit se můžete na malebné písečné pláže s pozvolným vstupem do vody. Na některých místech je povrch tímto způsobem speciálně upraven. O čistotu pláže je zde pravidelně pečováno.

Zaton, Zadar

Právě v této destinaci naleznete jedny z nejkrásnějších pláží Chorvatska. Co více, čeká vás zde rozmanité sportovní a kulturní vyžití. U známějších pláží v této oblasti jsou vstupy do vody upraveny tak, aby byly přívětivé pro děti i starší osoby. Najdete zde i řadu hotelů, které mají vlastní animátory, které postarají o zábavu pro vaše děti.

Lopar

Lopar patří mezi oblíbená letoviska na ostrově Rab, na který se pohodlně dostanete trajektem. Najdete zde také jednu z nejkrásnějších evropských pláží Rajskou pláž, která je písečná a cca 1,5 kilometru dlouhá, navíc s postupným vstupem do vody. Ještě sto metrů od břehu jste ve vodě stále po kolena. Ideální místo pro dovolenou s malými dětmi. Nechybí ani tobogány a skluzavky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup