Všichni víme, že cestovat s dětmi není jen tak. Nejen, že je třeba myslet na maximální rodinné pohodlí, rychlost dopravy a cenu pobytu, ale navíc musí jít o pobyt, který myslí také na děti. Přemýšleli jste také, jak se na takovou cestu připravit?

Příprava na cesty

Vyčerpávající cestu si můžete zpříjemnit i za tropického počasí. Jak tedy malé dítě zabavit? Jak jej připravit na obavy z cesty letadlem? V prvé řadě musíme být optimističtí a nenervovat se ani po dítěti nekřičet. Zabavit jej můžete například úkolem namalovat obrázek, jak asi bude ten týden u moře vypadat.

Věk

Pokud budete v pohodě vy a nedáte na sobě znát nervozitu, stres z celé cesty, rychlého přesunu bez ztrát na členech rodiny nebo zavazadlech, bude i dítě optimálně v pohodě. Nepsaná pravidla doporučují cestování s dětmi, které jsou starší dvou a půl měsíce, mnoho rodičů však cestování s prckem nechává na ještě pozdější věk. Není se čemu divit – rozdílné klimatické podmínky malému dítěti nepřispívají a to, co může někde na cestách v tropech chytit, netřeba ozřejmovat.

Zabavení dítěte

Nejrůznější stolní hry jsme si již zmínili, malování obrázků s tématem toho, co dítě na dovolené bude dělat (nebo při zpáteční cestě co dělali), však stále vede. Dále můžete s dítětem probírat to, co vidí po cestě z okna vlaku nebo auta. Naprosté miminko je pak lepší chránit před okolními zvuky a osobami za pomocí textilní plíny přehozené přes autosedačku, kde dítě leží.

Dovolená s  rodinou

Rodina v prvé řadě myslí na finance. Vybírejte proto ubytování, které je ohleduplné na finanční prostředky rodičů a nevyžaduje příplatky za půjčení postýlky na pokoji, anebo si alespoň do šesti let věku dítěte neúčtuje za lůžko (přípravně cestovní společnosti za jízdenku / letenku). Dále je třeba myslet na bezpečí dítěte, tudíž vybírejte bezpečné destinace, které jsou poblíž pláže, která není pokud možno kamenná, ale písčitá, a která nabízí pozvolný vstup do moře, aby si i dítě dovolenou užilo.

Výhodnou alternativou je také ubytování s vlastní kuchyňkou, kdy na dovolené alespoň ušetříte za stravování.

S sebou

S sebou rozhodně nezapomeňte  základní hygienické pomůcky pro dítě. Pleny, případné léky, vše možné na alergii, ale zároveň i myslete dopředu v rámci první pomoci, a nezapomeňte tak s sebou lékárničku. Vyřešte si cestovní pojištění, případné očkování před návštěvou exotických či rozvojových zemí, kde bude určitě výhodné, přibalit si s sebou také balenou vodu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup