Kanárské ostrovy patří mezi nejvyhledávanější destinace, kde lze strávit příjemnou dovolenou. Turisty sem láká stálé a teplé počasí téměř po celý rok, čisté moře a vyhlášené pláže, ale také perfektní ubytování, zázemí i pestrý noční život.

Dovolená na pobřeží Atlantiku včetně all inclusive je zárukou klidné relaxace i příležitostí k výletům a sportovním aktivitám.

Charakteristika

Souostroví je autonomním společenstvím Španělska a tvoří je sedm hlavních ostrovů a několik menších neobydlených ostrůvků. Všechny ostrovy jsou sopečného původu, nacházejí se v severním Atlantiku, zhruba 100 západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary. Spolu s Kapverdskými ostrovy, Azory a Madeirou náleží do geografické oblasti Makaronézie. Kanáry jsou ideálním místem pro dovolenou strávenou jak odpočinkem na pláži, tak aktivním pohybem. Vysoké hory a zalesněné plochy jsou jako stvořené pro pořádání různých výletů a túr za přírodními zajímavostmi.

Jednotlivé ostrovy

Největším a nejlidnatějším ostrovem je Tenerife. Na rozlohu je druhá největší Fuerteventura, třetí pak Gran Canaria. Dalšími ostrovy jsou Lanzarote, La Gomera, La Palma a El Hiero. Na Kanárech jsou čtyři z patnácti španělských národních parků a flóra je velice pestrá. Charakteristické jsou borovice kanárská, palma kanárská a jalovec cedrovitý. Najdete zde typickou sopečnou krajinu, palmové oázy i písečné duny. Na plážích se setkáte s různými barvami písku, od sněhově bílého až po černý.

Ekonomika je založena především na turistickém ruchu, pěstují je zde banány, vinná réva a tabák. Základem kanárské kuchyně jsou ryby, kukuřice a banány.

Dovolenkové pobyty

Málokterá destinace má k dispozici tolik ubytovacích kapacit jako Kanárské ostrovy. Je zde bezmála 10 tisíc hotelů všech kategorií, nebo najdete pohodlné ubytování v penzionech či apartmánech. Za všechny nabídky lze jako příklad jmenovat následující hotely:

  • Rubicón Palace na ostrově Lanzarote. Na pláž je to pár kroků, nechybí ani bazén a wellnes. Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny veškerým komfortem a vedení hotelu povoluje pobyt i domácím mazlíčkům
  • BlueBay Beach Club na ostrově Gran Canaria je obsluhovaný apartmán přímo na pláži a z pokoje je výhled na moře
  • Sol Tenerife je příjemný hotel na ostrově Tenerife. Stojí na břehu moře, má k disozici vlastn pláž, bazén, tenisový kurt a další sportoviště i relaxační plochy.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup