V Thajsku naleznete na každém rohu věrnost náboženství, jehož symbolem je samotný Buddha. Ten má mnoho podob a také se jako talisman a svatostánek vyrábí z mnoha materiálů. Od kovu až po kámen. To však není vše, za čím jet do této země.

Množství buddhistických klášterů i čínských svatyní.

Thajsko je země víry. Avšak odlišné od té naší. Nicméně poznat jejich náboženské priority je pro Evropany nesmírně zajímavé. Víra zde srší rovněž z architektury. Za návštěvu stojí například chrámové komplexy Wat Phra Kaeo a Wat Pho, které se tyčí nad řekou Chao Phrava v Bangkoku.

Zajímavosti

Nesmírně zajímavé jsou místní tradice a život jim přizpůsobený. Tradiční domy na kůlech, domečky pro duchy, vesnice z horských kmenů, ale především nespočet živých klášterů s věrnými mnichy. Rozhodně dále musíte navštívit plovoucí trhy což je opravdový zážitek – na těchto trzích smlouváte a kupujete zeleninu nebo rybinu přes palubu kajaku.

Thajská kuchyně

Ze zážitku v podobě plovoucích trhů je žádoucí, přesunout se k thajské kuchyni, která je opravdu specifická. Povětšinou pálivá a nesmí v ní chybět typické nudle, anebo rýže.

Přátelští domorodci

Místní jsou opravdu přátelští a klidně vám dají nahlédnout do jejich domova. A pokud si získáte jejich srdce, pak vás pozvou i na večeři.  A pokud ne, nabízí se v této zemi nespočet pravidelných festivalů a slavností, které mají ráz státních svátků, ale někdy jde i o oslavu dnů pracovního volna. Každopádně je to nejčastější důvod, proč se zrovna v tomto období vydávají do Thajska turisté. Připravte se na to, že v této zemi utratíte veškeré kapesné, protože ruku v ruce s festivaly jdou také trhy, kde se dá nakoupit nespočet upomínkových předmětů, ale i značkové zboží nebo girfriend, tedy sexuální společnici, a to klidně na celou dobu dovolené – vynahradí vám manželku ve všech směrech…

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup